ניתוחים

בלוטת המגן (טירואיד)

מדובר בבלוטה היושבת במרכז הצואר ואשר לה תפקיד מרכזי בוויסות משק האנרגיה בגוף. במצב של תת פעילות קר לנו ואנו עייפים אנו סובלים מעצירות ואנו מעלים משקל. במצבי פעילות יתר אנו עצבניים משלשלים שערינו נושר וליבינו דופק בחוזקה. 

הבלוטה לא רק שעלולה לפעול בצורה בלתי סדירה היא גם נוטה לפתח קשריות ו50% מנשים מעל גיל 40 סובלות מקשריות בבלוטת התריס.

ניתוח בו ניכרתת הבלוטה הינו פיתרון לחלק מהחולים אולם לא לכולם. 

עם ההתפתחות הטכנית קיימת בידינו האפשרות לזהות קשריות בשלב התחלתי ביותר. לא תמיד הקשריות מהוות בעיה או איום עתידי. יש צורך בצירוף הידע והניסיון הנירכשים במשך השנים על ידי הרופא על מנת להציע את הטיפול המועדף לכל חולה וחולה. אנו נימצאים בתחילת תקופה מאתגרת בה ניכנסות ליום יום בדיקות גנטיות מולקולריות היכולות לעזור בבחירת הטיפול המועדף לכל חולה וחולה תוך התחשבות בעדיפות האינדיבידואלית.

האם ידעתם כי לא בכל מצב של גידול ואפילו גידול ממאיר יש צורך בכריתת הבלוטה? האם ידעתם כי לעיתים ניתן להסתפק בכריתה חלקית של בלוטת המגן ועל ידי כך להתפטר מהבעיה ולהשאר עם בלוטה מתפקדת שהיא כה חשובה לשמירת איכות חיים טובה. 

בזכות הידע והניסיון רב השנים פרופסור פיינמסר יוכל לעזור .בבחירת הטיפול האופטימלי המתאים לכם.

פרטים על הניתוח

סהכ מדובר בניתוח יום יומי. מנתחי טירואיד מנוסים מבצעים ניתוחים רבים מידי שבוע. הניתוח לוקח כשעה ורבע הינו ללא כאבים ויום לאחר הניתוח אפשר להשתחרר במצב תפקודי משביע רצון. אין זה אומר שהניתוח נטול סיכונים. צרידות צורך בעזרה נשימתית ובתרופות הינן סיכוני ניתוח מוכרים אולם הם נדירים.

כשבוע לאחר הניתוח משמגיעות התשובות הפתולוגיות ניתן לשבת עם המנתח ולתכנן את המשך הדרך.

ניתוח בלוטת פראטירואיד (יותרת התריס)

חולים הסובלים מיתר סידן על רקע פעילות יתר של בלוטות הפראטירואיד (ישנן 4 בלוטות כאלה ) מסתכנים בדלדול עצמות ובשברים פתולוגיים באבני כליה בכיב קיבה יתר לחץ דם הפרעות זיכרון וקוגניצה ,עייפות וכאבי שרירים. פרופסור פיינמסר ינחה אותכם בדרך הטובה לפתרון הבעיה. תרופות או ניתוח. ואם ניתוח מהו ההקף הנידרש(כמה בלוטות נידרש להסיר).

ניתוח בלוטת רוק (פרוטיס)

מדובר בבלוטת בת האוזן אשר כשמה כן היא(סביב האוזן). המיוחד בה הוא שהעצב המעצבב את שרירי ההבעה בפנים עובר דרכה ומכאן החשש לפגיעה בעצב במהלך הניתוח עם תוצאה של עיוות הפנים .

הסיבות העיקריות לניתוח הינן גידולים . הקוים המנחים אומנם ממליצים על ניתוח אולם במצבים מסוימים ניתן להמנע מטיפול כירורגי ובמצבים אחרים ניתן להסתפק בניתוח משמר. פרופסור פיינמסר יעזור לכם בבחירת ההעדפה המומלצת עבורכם ובביצוע הכירורגיה המתאימה ביותר בצורה אופטימלית.

צרידות

צרידות הנמשכת מספר שבועות יכולה להיות בעיה דיאגנוסטית משמעותית שכן היא יכולה להיות תוצאה של  החל מדיבור מאומץ דרך פוליפים או יבלות של מיתרי הקול וגמור בגידולים ממאירים של המיתרים מצב המחייב התייחסות מהירה ומדויקת. לשם כך על כל אחד הסובל מצרידות ממושכת להיבדק על ידי רופא  אף אוזן וגרון הבקי בתחלואות הגרון. הבדיקה דורשת שילוב של מכשור אופטי מודרני ובניסיון והכרות עם הפתולוגיות השונות של מיתרי הקול.

במרפאתו של  פרופסור פיינמסר תימצאו  הן את הידע הן את הניסיון והן את המכשור הנדרש לחיזיון של המיתרים בצורה מוגדלת ומדויקת.

לאחר אבחנה יכוון פרופסור פיינמסר בין שלל הטיפולים האפשריים ואשר ללא ספק עלול לבלבל את המטופל חסר הניסיון הנימצא במצוקה. בעזרת הכוונה זו יוכל המטופל לקבוע מהו הטיפול המתאים לו ובסיועו של פרופסור פיינמסר יצעד בדרך שנבחרה להשגת תוצאה מיטבית.

Open chat
דילוג לתוכן